Станчак Софія

Станчак Софія

30.09.2004 р.н.
Діагноз: Остеогенна саркома правої стегнової кістки, патологічний перелом правого стегна, стан після екзартикуляції правої нижньої кінцівки. Стадія III.
Новини: 19.12.2011
 
Софійці 5,5 років. З квітня місяця дитина проходить лікування у відділенні хірургії ЗУСДМЦ. Софійка усміхнена і товариська дівчинка, дивлячись у променисті очі і слухаючи дитяче щебетання, не можеш відразу зрозуміти, в чому справа, мимоволі на щось відволікаєшся і не можеш вловити, на що саме, і лише через якийсь час розумієш - у дитини повністю ампутована права ніжка. Зовсім. По саме стегно.
На початку грудня Софійку віддали в дитячий садок, але походити туди вона встигла тільки два місяці. А 2 лютого спіткнулася, впала і зламала праву ніжку. Дівчинку відвезли в районну поліклініку, там зробили рентген, наклали шину і направили до Львова, в МДКЛ на вул. Орлика.
Там дівчинку поклали в стаціонар, 7 тижнів Софія лежала на витяжці. Це дуже позначилося на емоційному стані дівчинки, Софійка вередувала - а що ще залишається дитині, майже на два місяці прив'язаній до ліжка?
10 березня контрольний рентген показав пухлинне утворення в стегнової кістки в місці перелому. Після заочної консультації з ЗУСДМЦ, дитині зробили пункцію. За результатами гістології діагностували саркому.
Дівчинку перевели у хірургію ЗУСДМЦ. Стан дитини був важким, по всьому тілу поширилися мікроскопічні метастази. Лікарі ухвалили рішення повністю ампутувати ніжку.
Післяопераційний період був важким у всіх відношеннях, Софійка відчувала «фантомні болі», шок від відсутності ніжки, дівчинка навіть перестала розмовляти. Результати гістології теж виявилися поганими.
Дитині призначили 6 блоків хіміотерапії, три з яких дівчинка вже пройшла. Залишилось ще три. Хімію дитина переносить важко, сильно падають аналізи. Але це не заважає посміхатися, гратися ляльками з подружками по відділенню, дивитися мультики. Мультики Софійка дуже любить, як і слухати казки, як і вирізати з паперу, любить співати, а в тому, минулому житті, любила ще й танцювати.
Дівчинка відносно спокійно прийняла ампутацію ніжки, зрозуміло, ключове слово тут «відносно». Дитина чудово пам'ятає, як це бігати і стрибати, ходити і танцювати. Але малеча залишилася життєрадісною. Після закінчення хімії лікарі вирішуватимуть питання щодо протеза. Так само дитині буде потрібна дитяча інвалідна коляска, але мама дізнавалася, що її начебто як повинні дати безкоштовно.
Але на сьогодні основне питання - це, звичайно ж, продовження хімії. До протоколу, по якому лікують Софійку, входить цисплатина, а у відділенні її зараз немає. Також немає і грастиму. Дівчинці потрібно буде робити МРТ, і, напевно, ще не одне ...
Софійка єдина і, що називається, пізня дитина. Живуть вони в селі. Фінансове становище досить скрутне ... У будь-який момент можуть знадобитися дорогі препарати - зараз у всіх лікарнях тимчасова криза, Львів не виняток ... А про вартість якісного протеза поки і думати якось страшнувато. Очевидно одне - допомога дуже і дуже потрібна.